BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 7528639
nr 752 8639
Kandelabrar
1 par, tidigt 1900-tal, nysilver, höjd: 33
Utrop:
2.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 9 april 2012
kl 17:48:57
5/4 13:11:03
850 kr
7/4 15:35:55
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.